magyarnyelvindogerman-german

magyarnyelvindogerman-german

Lektion92- Az ühgyi-bügyis és indu-budi hangokról.

2024. október 09. - Gelimtrtrddddd

Ento: A magyar nyelv indogermán és germán nyelv, nem fingár, vagy ahogy mondják finnugor, de stak fingugribugri,ám a magyar nyelv fingatva van, attól, hogy az újónemmagyar makogás nem a magyar nyelv, hanem egy olyan, ana sohase volt. Ennél a Lektionnál az ühgy etimológiáját rekkjük ki, ahogy az ettől a hangtól továbbszart egyéb hangokat, rekkve, hogy az új-ónemmagyar hangok halandzsák, magyarul más a rekkésjük, erre az indul etimológiáját rakjuk ki, de az indíték és az indulat hangokat dúrgerjük.

 Lektion92- Az ühgyi-bügyis és indu-budi hangokról.

Hangok: ühgy, ühgyes, ühgyész, indul.
Dúrgerni való hangok: ühgynök, ühgyfél,felekezet,indíték, indulat.

Ühgy: az etimológia bizonylosza, 2 germán etimológia van.

Az ühgy etimológiájáról volt már beszéd, hogy bizonylosza is, két germán etimológia volna rája, stak a probléma, hogy a kettő ugyan úgy volna magyarul is. A fingár etimológia bullshit, már attól is, hogy az olyan hangok, majd írunk róla, hogy ühgyes bullshit hang és egyebek nem vannak, ahogy attól is, hogy egy fingár eredetű zilj-nek mondanák, stakhogy ilyen bullshit hangoktól sohase rakódik ki az ühgy hang, ennyi erővel zulu is volna, de a fingristáknak stak fingár hang kellene, stakhogy a magyar nyelv indogermán és germán nyelv. A fingár hangval a probléma, hogy igenstak szlávos hangja van, mondjuk igenstak arányol a litván žvalùs-nak, ennek rokonja a szláv zlyj. Az ühgy hangval az igyekszik hangot teszik össze, ennek a hangnak is az etimológiája bizonylosza, volna az indogermán ie, vagyis a jár stumától( ezt már átvettük), mondjuk a jet egy másik formája idjan, de az is volna, hogy az etimológiája egy az ühgy egyik etimolóigájával, vagyis az indogermán uegh, ahogy vohn, uhn stumától eredne. Az ühgy hangra így két germán etimológia volna, az egyik rokonja volna az ihmának, a másik a vohn és egyéb hangoknak, véganszel-nek, attól, hogy az ü hang a va-ve ahogy vá-vé összeolvadt formája volna, a gy itt dj vagy tj, úgy volnának az alternatívák:
- Wicht, germán wihti, wihtj, ühgy.
- Gewicht germán wihtja, wehti, ühgy.

Látni van, hogy két germán hang, két szelentő stumától, az egyik indogermán uegh, ettől a német Gewicht, ahogy az indogermán euk-tól, ettől az ihma hang is, németül is egyformák, ahogy magyarra átrakva is egyformák. Az igyekszik hangról fentebb beszéltük, hogy az egyik etimológiája az indogermán uegh stuma volna, úgy ha az ühgy hang is ettől ered, úgy rokonok volnának, de itt két bizonylosza opció van, az ühgyre is áll, ahogy az igyekszik-re is. Talán az is volna,, hogy az ühgy hang az ihma rokonja, úgy az ühgy az ihmán át van, a beszéden, de az igyekszik az ügyekszik volna, stakhát az indogermán uegh stumától ered. Én az ühgy hangnak a német wicht-et akceptálem, már attól is, hogy a Wicht, germán wihti, wihtja rekktaja azt is, hogy Ding és Sache, de az ihmán, a beszéden át.

Ühgyes: ezt a hangot dúrgerni, ha az etimológia raktaga, hogy a germán wihtja, wihti, úgy halandzsa.

Az ühgy etimológiájánál a fingristákat megzavartaja az ühgyes bullshit naknama, így is keresték a hangot, stakhogy ez egy halandzsa, vagy máshogy rekk, ahogy ma, ha az ühgy a germán wihti. Az ühgy etimológiájánál ez a bullshit ühgyes hang a fingristákot ode bírongtaja,hogy az ühgy hangot flink, árva-ként, schnell-ként rakják ki, ettől vált egy bullshit zilj-vé, stakhogy ez a hang igenstak szlávnak boljad, ahogy írtem, a balti žvalùs-nak, ennek rokonja a szláv zlyj, de ez gonoszat is rekk, stakhogy a szláv forma áll nakvább a zürjénre, de a rekkés balti. Ha így az ühgy a germán wihtja, rokonja az ihmának, úgy az ühgyes nem azt rekkja, hogy geschickt, hanem azt, hogy egyrészt Wichtet, mondjuk démont bíró, avagy azt, hogy mágikus, vagyis az ühgyen, az ihmán át mágiát tesz.

Ranakeredva: az ühgy hang etimológiájánál a fingristákat megzavartaja az új-ónemmagyar halandzsa, hogy ühgyes, de ez a hang nem azt rekkja, hogy geschickt, úgy vélték egy fingár hangnak, stakhát a fingár hang szláv hangnak boljad, magyarul sohase rakódna ki, hogy ühgy, attól. A ühgyes naknama, ahogy ma fennáll, egy halandzsa, így dúrgerni kell.

Ügyhész: ezt a hangot dúrgerni kell, stak a Staatsanwalt-ra szarták ide ezt a hangot.

Ühgyész: a hang egy totál bullshit, rekkésje nulla, de a magyar nyelvnél dolga nem volna, attól, hogy Thaifelden is van Staatsanwaltschaft, úgy hogyan van itt? Laguja nem van, attól, hogy ez itt magyarfeld, ide nem univerzális system kell, hanem magyar, ősmagyar. Ha ígyhát olyat mondem, hogy ühgyész, úgy nem magyarul beszélem, nem is magyarul élem. Az ühgyész hangval a probléma így, hogyha az ühgy hang a Wicht rokonja, úgy az ühgy a beszéden át van, vagyis az ühgyész az aki ismerja a hangokat, a mágikus hangokat, ahogy az ühgyeken át a raktrakut kirakja, stakhogy nem ismerje a hangokat, hogy az új-ónemmagyar egy halandzsa nyelv, ahogy nem fingár a magyar nyelv, hanem indogermán és germán nyelv.

Az ühgyész rekkésje így magyarul mágus volna(ahogy az orvos is), ahogy mondjuk: ihel (az ihma stumájától) ena ühgyész az ihmán át ühgyet. Így az ühgyész annyit tenne, hogy mondjuk a Naruto animetől a vartrauter Geist technikát tevő, attól, hogy a formulán át, az ihmán erjeszed az ühgy, a Wicht. A másik az volna, hogy az ühgyész az, aki rengya azt, hogy a rakta rendesen vanjon, vagyis védja az ühgyeket, a nyelvet, a logoszt. A mai ühgyésznek dolga nem van az ühgyész hangval, attól, hogy az Staatsanwalt idegen, aljan systemja részje, de az ühgész így mágus, aki bírja a formulát, magyarul, ahogy az aki bírja az etimológiákat is, dolga van a nyelvvel, de a Staatsanwaltnak nem.

Felühgyel: egy bullshit hang, anat dúrgerni kell.

Ezt a hangot nem rakem, ha az ühgy hang az indogermán euk stumától ered, az ühgyel hang egy új-ónemmagyar nyelvkakilás. Itt stak azt az interpretációt raknám ki, hogy az aki a Sagent bírja, a beszédet, habár én inkább itt az ühgy hangra raknám az el hangot, úgy volna a verb az ühgyel, rekkné, hogy mondjuk az Akatsuki a Naruto animetől a Wichteket szedja ki a formulákon át, ahogy az árnyal az árnytól és az er indogermán stuma ár-os flektált formájától nem más, ha Goku Ki-t árnyal.

Ühgynök: ezt a hangot dúrgerni kell, nyelvkakilási hang, a rekkésjét nem rakem, Agent-nek mondják.

Az ühgynök hangot nehezen rakem ki, hogyan is volna a Bedeutungja. Ha az ühgy a germán wihtja, az ih, indogermán euk stumától ered, úgy az ühgynök volna az aki a beszéden át tesz, de ez modern felfogás, ahogy írtem volt. Az ühgynöknek stak a Gewicht-től volna Agent rekkésje, attól, hogy az Agent egy indogermán ag stumától ered, ennek rekkésje, hogy bewegen, de az ühgy hang Wicht.

Ühgyfél: A hangot dúrgerni kell.

A fél hangról volt már beszéd.

A fél: a fél hang nem fingár hang, hisz a magyar nyelv indogermán és germán nyelv, stak indogermán és germán p-f váltás van, és a fingár hangok igenstak nem fingárok, ahogy mondjuk vogul pal, hanem szláv hangok, az orosz polъ, ígyhát a fingrizmus egy indogermán, vagyis orosz hangval vágyná rekkni, hogy a magyar fingár. A fingár hang így egy szláv hang, indogermán, de a magyar is az, de máshogy a fél és a vogul pal hangnak dolga nem van egymással, stak annyi, hogy a fél hang germán volna, hisz stak indogermán és germán p-f váltás van, így volna folyton a magyarnál, de fingárnál jevevényhang. A probléma stak ott van, hogy ez a hang igen izolált hang, a fél hang a germánnál nem igen van, úgy ahogy a szlávnál, de volna logikusan, éshát így a spalten-től ered. Habár izolált volna, de volna rokonságja, ha az indogermán spel stuma a spei-től eredne, vagyis a fi stumától, spitz vagyis, és talán a falni verb is rokonja volna, ha igen, úgy az é-s formát dúrgerni kellene a fal-fál-fü-fu stumákra inkább, de egal. Az indogermán sek vagyis szak stumát a magyar inkább rakja és a skel-től ered a szel és hal is, így inkább rakná a magyar a német halb hangot, hisz a szak stuma ha-há-s és sze-sa formákkal dominánsabb.

Ha az ühgy hang így az indogermán euk-tól ered, Ding is és Wicht is, úgy bé nem rakem az indogermán pel, spel stumától, ahogy spalten, a fél-vel. Nekem ez egy halandzsa hangnak rakód, stak az van ide írva, hogy error, az interpretációt nem rakem ki.

Felekezet: a fél hang egy izolált hang a magyarnál ma már, de e felekez egy bullshit kez-es hang, vagyis új-ónemmagyar, de keresztényi is, úgy dúrgerni kell.

Indul: az etimológiája bizonylosza, de az új-ónemmagyar libernyák hangokat, az indul továbbszarásjait dúrgerni, ahogy indíték és indulat.

Az indul etimológiája bizonylosza, stakhogy fingár hang nem volna, attól, hogy a magyar nyelv indogermán és germán nyelv, stakhogy jevevényhangak boljad. Az indul etimológiáját a fingár jam-nak mondják, stakhogy bizonylosza, hogy ez nem-e indogermán eredetű hang-e. Nem is kell mondani, hogy az arányolási hipotézis, ahogy az m-tól n vál totál raktalosza, falsch, attól is, hogy ja-tól nem vál i hang. A fingár etimológia ahogy írtem bizonylosza, az is volna, hogy az indogermán ie stumától ered, ettől a jen, jet, vagyis jut, jár, idő és év, de az is volna, hogy egy indogermán energikus eredésú iá-tól vagy ió-től vagy árja já-tól ered, például az örmény janam, perzsa yateiti. a fingár etimológia egy bullshit, attól is, hogy a magyar nyelvnek dolga nem van a fingár nyelvekkel.
Több etimológia is volna ide, attól függően, hogy az i az i vagy wi, úgy volna:
- Latin inde: vagyis von da, daher a rekkésje, két résztől rakód, az egyik az ősmagyar in is, vagyis innen, a másik az indogermán de partikel, ettől ered az ed magyar és indogermán kausatív-presenz is. Ígyhát az inde volna ined is, in Kraft setzen-ként, vagyis innen eredés van, vagy von daher jevés.
- A latin indulenz-től: a latin unda-tól, ahogy Woge ered az indulenz és egyéb hangok is, ezt az opciót nem mondanám az indul eredetjének.
-Wi-s verbek: a magyar inda hang a winden hangtól ered, vagyis az ín-től, indogermán uei, indogermán uendh-től az inda. Itt is látni van a probléma, ahogy egyéb laguon is, hogy így az ilyen hangok ahogy inda egyrerakódnak az olyan hangokkal, ahogy mondjuk az indul.

A fenti opcióktól az indul hangot a latin inde-től tenném eredni, stakha ez így van, úgy a hang ősmagyar-e vagy latin eredetű hang? Az ősmagyarnál volt ina partikel, ahogy innen, ahogy a de partikel is, ez is itt van ma is bőven, stakhogy az új-ónemmagyarnál már nem. Az indul hangot így rakjuk a latin inde-től ul-val, ennek így kettős rekkésje van, hogy innen eredni, ahogy onnan jenni, stakhogy az indíték és indulat hangok már új-ónemmagyarok, dolguk nem van az ősi systemával, attól is, hogy talán latin hang az indul és igenstak arányol egyéb más latin hangokra is, azoknak dolguk nem van az inde latin hangval. Az indul hang igenstak mechanikusnak boljad ma,bé nem jen át, hogy räumlich hang is volna, sokkal inkább az, hogy in Kraft setzen, a továbbszart hangok, ahogy indíték, indulat már az ősibb struktúrát dúrgerik, részint az er-ár stumát, ahogy a doh-düh stumát, ahogy a logikust, vagy az eredői, bölványost(Natur), ahogy örök.

Indíték, indulat: ez a két hang így zavarja az ősmagyar systemet, az indíték a libernyák habubsd egy hangja, nem ősi, stakhogy az indíték hangot stak a latin inde-től rakná az ember. Az indíték lagujára így antoraku vagy er-ár indogermán stumától kell egy hang, mondjuk ha ártás van, úgy áradás, vagy erejtés. Az indulat is egy új-ónemmagyar hang, ide is stak az ősibb hangok rakódnak, ahogy eredés, és áradás, árna vagy egyéb más, ahogy dühöngés, doholás...

Anto.

Ígyhát ennél a lektionnál enteredtünk az ühgy hangval, rekkve, hogy a fingár etimológia bullshit, magyar ühgy a zilj-tól sohase volna, stakhogy ez egy balti-szláv hangnak boljad, a balti žvalùs, az orosz zlyj-nek, ahogy a bullshit hang zavartaja a fingristákat, hogy ühgyes, stakhogy ez nem geschickt, hanem ugyanaz, ana az ühgyész, vagyis aki ihmán át ühgyet ih, egy Wichtet. Az ühgyész hang volna egyrészt, az aki bírja a vertrauter Geist jutsu-t, máshogy az, aki a nyelvet őrja, a nyelv raktamányját, aki azzal rakel, de a mostani fennálló ühgyész nem ühgyész. Erre vettük a ühgynök és ühgyfél hangokat, ezeket dúrgertük, attól, hogy új-ónemmagyar hangok. Ha a fél hangnál voltunk, úgy vettük a keresztény-halandzsa felekezet hangot is, ezt is dúrgertük. Az indul hangot is rekktük, hogy nem fingár hang, volna rája bőven etimológia, de mi a latint inde-t véltük az indul hang eredőjének, úgy nehéz mondani, hogy ősmagyar vagy se, de az ettől szart hangokat dúrgertük.

A bejegyzés trackback címe:

https://magyarnyelvindogerman-german.blog.hu/api/trackback/id/18704564

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.

Kommentezéshez lépj be, vagy regisztrálj! ‐ Belépés Facebookkal

süti beállítások módosítása